הזמנת מונית

הזמנת מונית בישראל זה אמצעי התחבורה היקר ביותר. ולמרות זאת, הביקוש למוניות עולה על ההיצע וישנם אירועים ומועדים בהם לא ניתן להשיג מונית מבלי להמתין מעל לשעה. איך בכל זאת הביקוש לשירות המוניות עולה למרות המחיר הגובה? 

התשובה טמונה באיכות השירות שמקבלים בתמורה לכסף.  אם להשוות חוויית נסיעה בכל אמצעי תחבורה אחר כולל רכב פרטי, אין דבר שמשתווה לנוחיות של הזמנת מונית מפתח דלת ביתכם ועד ליעד שלכם.

הזמנת מונית לנתבג למשל זו אחת האפשרויות הנפוצות ביותר בהקשר ל מוניות בגלל שזה מוריד מהנוסעים כל עול הקשור לנסיעה בין אם נסיעה בתחבורה ציבורית לבין מה שכרוך גם בנסיעה ברכב פרטי הכוללת תשלום חנייה, כבישי אגרה, דלק וכו'.

למה הזמנת מונית עולה יותר מהשכרת רכב?

כבר ציינו כי מונית עולה יותר מכל אמצעי תחבורה אחר ויש לכך כמה סיבות שכמעט אף אחד מהן אינה תלויה בנהגי המוניות, ולהיפך, הם תלויים במחירון שנקבע על פי משרד התחבורה והוא מחושב לפי המונה התקני יש בכל מונית. 

  • מונית נוסעת אלפי קילומטרים בכל  חודש דבר שגורם לה להתיישן במהירות וגם להתקלקל תוך מספר שנים בודדות. לכן נהגי מוניות נדרשים להחליף את הרכב לעיתים תכופות של פעם ב-3 עד 7 שנים.
  • רכישת רישיון מונית לרכב עולה בישראל כמה מאות אלפי שקלים בגלל שהמספרים האלו מוגבלים. לכן, נהגי מוניות רבים נאלצים לשלם שכירות חודשית עבור שימוש במספר הרישוי למונית.
  • מחירי הדלק בישראל הם מהגבוהים בעולם ולכן עד שמוניות לא יעברו להנעה חשמלית, כל נסיעה תהיה כרוכה גם בתשלום גבוה מהמקובל עבור דלק.
  • כמו כן, בעבור מונית משלמים לא רק על הרכב עצמו אלא כמובן גם עבור הנהג שצריך להרוויח מכל דקת עבודה סכום מסוים כדי להתפרנס.

הזמנת מונית במטרופולין הגדול בישראל

הצורך של הזמנת מוניות בתל אביב וכל אזור גוש דן הוא גבוה יותר משאר אזורי הארץ. הסיבה לכך היא צפיפות האוכלוסין בגוש דן שמובילה לצפיפות בכבישים ובחניות שהופכת כל נסיעה לסיוט של ממש.

באוטובוס לנסיעה באוטובוס יש יתרון בכך שיש מגוון קווים להמון יעדים ובתדירות גבוהה יחסית. כמו כן גם בכבישים ורחובות רבים יש להם נתיב תחבורה משלהם כדי להימנע מעמידה בפקקים. בפועל, האוטובוסים מאחרים, בעיקר בשעות העומס והפקקים, וקשה להסתמך על הלו"ז שלהם והקושי שנוצר כאשר יש להחליף קו במהלך הנסיעה כדי להגיע ליעד.

בקורקינט/אופניים כאשר מדובר ברכב דו גלגלי ממונע בחשמל, ישנה סכנה גבוהה להתהפכות, תאונה או אפילו חלילה פגיעה בהולכי רגל. זה קורה מכיוון שיש מעט מאוד אכיפה ותשתיות כדי שסוג התחבורה הזה יהיה גם בטיחותי.

הזמנת מונית
הזמנת מונית

במונית שירות – להזמין מונית שירות זה הקושי האמיתי מכיוון שבדרך כלל  הם עובדים על בסיס מקום פנוי יוצאים מתחנות מרכזיות. לכן אמצעי תחבורה זה אינו מתאים אלא אם בנקודת המוצא יש תחנת מוניות שירות.

בהשכרת רכב לפי שעה יש שירות השכרת רכבים במטרופולין תל אביב לנסיעה אחת בלבד ובכך הוא מאפשר לך להיות נהג המונית של עצמך. רכבים אלו יקרים לשימוש והם כמו כל רכב אחר זקוקים למקום חנייה, לעמוד בפקקים ולהתמודד באופן עצמאי עם העומס בכבישים. יחד עם זאת אין אפשרות לצאת עם הרכב מחוץ לגבולות המטרופולין אחרת התעריף השעתי משתנה ועולה הרבה יותר משירות שכבר יקר מלכתחילה. 

ברכב פרטי רכב פרטי זו כנראה האפשרות הקלה ביותר בכל אזור אחר בארץ אבל בגוש דן ומטרופולין תל אביב זאת בחירה איומה בגלל צפיפות מחלפים בכניסה לעיר המצריכים עמידה ברמזורים במשך דקות ארוכות עד שבכלל ניתן להכניס לרחובות בעיר. כמו כן העלות של תחזוקת רכב, הדלק מתבזבז בפקק ותשלום עבור חנייה יכולים לעלות בסופו של דבר יותר ממה שעולות מוניות במרכז.

הזמנת מונית זו כנראה האפשרות הטובה ביותר במיוחד כאשר מדובר בנסיעה קצרה לסידורים, לעבודה ולקניות, וכן גם עבור נסיעות ארוכות יותר במרכז כמו נסיעה לנתב"ג, לים לעיר השכנה ועוד.

הזמנת מונית או הסעה – מה עדיף?

ההבדל בין מונית להסעה הוא בעיקר באופי השירות. הסעה מוזמנת מראש ליעד מוגדר מראש בשעה שנקבעה. הזמנת מונית ספיישל לעומת זאת, ניתן להזמין באופן ספונטני, מעכשיו לעכשיו, ואין צורך לקבוע את מסלול הנסיעה מראש. ניתן לבחור כל יעד ובכל רגע. כמו כן, מספר המקומות במונית ספיישל מוגבל ל-4 מקומות ישיבה. במונית גדולה יותר יש אפשרות לעד 8  נוסעים. אם ברצונכם להזמין הסעה עבור יותר משמונה נוסעים כמובן שכדאי לבחור ברכב הסעות גדול – מיניבוס.

מאיפה כדאי לבצע הזמנת מונית אונליין והסעות

אתר היי דרייבר מציע שירותי הסעות לכל חלקי הארץ ולכל מטרה. ניתן להזמין את השירות כאן דרך האתר. כמו כן, אתם מוזמנים ליצור קשר עם הנציגים שלנו כדי לקבל הצעת מחיר, להתייעץ בבחירת סוג אמצעי התחבורה ולשאול כל שאלה בנושא ואנחנו נשמח לעזור לכם.

שאלות נפוצות

האם מספר הנוסעים משפיע על מחיר הנסיעה במונית?

בחלק מהמקרים מספר הנוסעים לא משפיע על מחיר הנסיעה מכיוון שנהג המונית מוכן להתעלם מכך כשמדובר בנסיעה קצרה בתוך העיר. אך כשמדובר בנסיעה לשדה התעופה או מהשדה המחיר יכול לעלות באופן משמעותי בהתאם למספר הנוסעים.

כמה עולה מונית לנתב"ג מירושלים?

מונית בימים א-ד בשעות היום תעלה כ-240 ₪. בכל שעה אחרת ובימים אחרים כמו סופי שבוע וחגים, המחיר עולה ויכול להגיע עד ל-341 ₪ על פי תעריף ג'.

HI DRIVER

פרטיך נקלטו בהצלחה!

נציגנו יצור עימך קשר בהקדם, נא להיות זמין :)

HI DRIVER

נרשמים עכשיו ומתחילים להרוויח!

הזמנתך נשלחה בהצלחה!

הנהג יצור איתך קשר בהקדם, נא להיות זמין :)