הסעות לחתונה – כל מה שצריך לדעת

הזמנת הסעות לחתונה זה אינו עניין מורכב אך כן כדאי לדעת מה ההבדל בין אוטובוס למיניבוס, למה אורחים מעדיפים הסעה, באיזה מקרים ניתן להזמין מונית ולמה כדאי להזמין את השירות מראש – על כל אלו נענה בפירוט בשורות הבאות.

הכנות לחתונה

טקסט החתונה הוא הטקסט החשוב ביותר של בני/בנות זוג אשר ממסד את הקשר שלהם ומצהיר בפני משפחתם, חבריהם והקרובים שלהם את אהבתם של הזוג אחד לשני ורצון להקים משפחה ולחיות יחד לעד. בהכנת טקס חתונה עיקר העבודה מוטלת על הזוג שמתחתן ועל משפחתם. כאשר מתכוננים, מחפשים אחר צלמים, דיג'יי, עושים טעימות ובחורים אולם אירועים, הסעות לחתונות בדרך כלל לא נמצאים בראש סדר העדיפויות עד שמתחיל שלב ההזמנות. אורחים רבים, בעיקר כאלו שגרים רחוק או כאלו שאין להם אפשרות להגיע עם נהג תורן, יכולים לבטל הגעה מפני שאין הסעה לאירוע. לכן, ביצוע הזמנה ותכנון הסעות לחתונה הינה חשובה מאוד כדי להבטיח שרוב האורחים שהוזמנו אכן יגיעו.

סוגי הסעות לחתונות

כדי להזמין הסעות לחתונה יש לבדוק לפני כן 3 דברים עיקריים: כמה אורחים זקוקים להסעה, מאיפה הם מגיעים ואילו תחנות איסוף יהיו נוחות עבורם ומה התקציב שלכם לצורך כך. האחרון נחוץ מפני שאם אין לכם אפשרות להזמין אוטובוס עבור כל האורחים, ייתכן ותבחרו לתת עדיפות רק לאנשים ממיקום מסוים שהוא רחוק יותר מאחרים או ששם גרים בעיקר האורחים המבוגרים. שני הקריטריונים האחרים שעליכם לבדוק חשובים כדי לדעת את מספר רכבי ההסעות שתצטרכו להזמין לאירוע ומאילו מוקדים. ישנן חתונות שרוב האורחים מגיעים בהסעה ועבורם שווה לשכור מספר אוטובוסים כדי שכולם יוכלו להגיע. ישנם אירועים שרק קומת קטן של אנשים מעוניינים בהסעה ולכן יספיק מיניבוס הסעות אחד עד שניים לכל אותם אורחים.

מונית לחתונה

במקביל עם שירותי הסעות ניתן להזמין מראש מונית רק עבור אורחים מיוחדים כמו הורי החתן/הכלה, לשושבינים או במקרה שאין צורך להסעה גדולה כלל ויש כמה אורחים בודדים הפזורים בכמה מקומות בארץ אשר זקוקים להסעה לביתם/מביתם ביום האירוע. יש שתי אפשרויות במקרה כזה:

מונית פרייבט – מונית קטנה יכולה להכיל עד 4 נוסעים וזו מונית רגילה לחלוטין שניתן להזמין דרך אפליקציה גם מספר שעות לפני האירוע ואין צורך בהזמנה מוקדמת.

מונית עד 8 נוסעים – זו למעשה גם מונית פרטית אך זה מיניבוס קטן ולא מכונית. בדרך כלל נוחות הנסיעה במיניבוס כזה טובה יותר מאשר ברכב פרטי ויש הקוראים לה גם לימוזינה, בהתאם לרמת היוקרה של הרכב. 

הסעות לחתונה
הסעות לחתונה

השכרת רכב לחתונה

מלבד הסעות לחתונה, ישנם זוגות רבים המעוניינים בהשכרת רכב מיוחד שיסיע אותם לחתונה יחד עם נהג. יש שמעוניינים ברכבי יוקרה כמו לימוזינות וג'יפים, יש שאוהבים רכבי ספורט וקבריולט (גג נפתח) ויש את אלה שמתחברים לנוסטלגיה שבהם ואוהבים רכבי אספנות ישנים. בעת השכרת רכב לחתונה יש חברות שגם מוסיפות8 כחלק מהעלות גם נהג, גם אלכוהול ברכב וגם קישוטים מחוץ לרכב. אם אין צורך בכל אלו ניתן להשכיר רכב רק כרכב עצמו ונהוג בו בעצמכם או לבקש מאחד מהשושבינים להסיע אתכם לאולם או גן אירועים.

הסעות לחתונה – העדפה של האורחים

הסעות מיניבוס ואוטובוס לחתונה מצריכים היערכות מוקדמת. בדרך כלל חברת הסעות מומלצת ומקצועית בעלת מוניטין תוכל לספק לכם את רכב ההסעות גם אם הודעתם על כך רק כמה ימים מראש. אולם תמיד עדיף לבצע את ההזמנה מוקדם ככל האפשר (כשבועיים מראש) כדי להבטיח שתהיה זמינות של הרכב הנדרש וגם כדי למנוע עיכובים באיסוף ובפיזור של האורחים. 

נוחות נסיעה עם הסעות לחתונה

בגלל שבמקרה של הסעות לאירועים לא משתמשים בדרך כלל במיניבוסים ואוטובוסים רגילים שמשמשים בבקרים גם הסעת פועלים צאו תלמידים לבתי הספר הנוחות של הגעה באוטובוס מפנק, יוקרתי, אם אווירה טובה, אורחים שמכירים אחד את השני ואפשרות ליהנות ולהשתכר את סיום האירוע ולדעת שיש אוטובוס נוח שייקח אתכם בחזרה הביתה היא הטובה ביותר. בדרך כלל, כדי למנוע סיבוכים באיסוף ובפיזור, נהוג לעשות אחד משני דברים: לציין במדויק כתובת של אחד מהנוסעים ולאסוף אותו משם בשעה שנקבע מראש או להגדיר נקודת איסוף אחת שאליה כולם צריכים להגיע בשעה מסוימת ומשם לנסוע ישר לאירוע מבלי לעשות עצירות בדרך.

שאלות נפוצות

כמה עולה אוטובוס לחתונה?

הסעה לחתונה באותה עיר/אזור בתחום של 50 קילומטרים תעלה בין 500 ל-1,500 ₪. זה תלוי במספר הנוסעים ובמרחק. הסעה למרחק גדול יותר עם מספר גדול של נוסעים יכול לנוע בין 2,500 ל3,000 ₪. חשוב לציין בדרך כלל העלות של השכרת רכב הסעות משתלמת מכיוון שהאורחים מגיעים בזכות ההסעה נותנים מתנות בדיוק כמו שאר האורחים וכנראה שהעלות תחזיר את עצמה או שלפחות תתקזז.

כמה עולה מיניבוס לחתונה?

זה יכול להישמע מפתיע אך לעיתים מחיר של מיניבוס אינו נמוך בהרבה מאוטובוס. הסעה במיניבוס עד 18 נוסעים למרחק של כ-200 ק"מ יעלה בין 1,500 ל-2,000 ₪.

אצלנו בהיי דרייבר תוכלו לתאם הסעות לחתונה ולכל מאורע כזה או אחר בפריסה ארצית וזמינות מיידית. צרו עימנו קשר לפרטים נוספים

HI DRIVER

פרטיך נקלטו בהצלחה!

נציגנו יצור עימך קשר בהקדם, נא להיות זמין :)

HI DRIVER

נרשמים עכשיו ומתחילים להרוויח!

הזמנתך נשלחה בהצלחה!

הנהג יצור איתך קשר בהקדם, נא להיות זמין :)