הסעות מיניבוס – סוגים ושימושים

יש מספר רב של סוגי רכבי הסעות שתוכלו לשכור לכל צורך: לחתונות, לאירועים, לטיול וכו'. כמה עולה שירות הסעות מיניבוס, איזה רכבים מומלצים, מה לבדוק לפני השכרת השירות ועוד המלצות מונחות לפניכם בפירוט בשורות הבאות.

הסעות מיניבוס עד 8 נוסעים 

להסעות מיניבוס עד 8 נוסעים משתמשים ברכב מסוג וואן קטן או מיני וואן במשקל כולל של עד 3.5 טון. משקל זה חשוב מפני שהוא מגדיר את דרגת הרישיון. כל נהג בעל רישיון לרכב פרטי, רישיון ב', רשאי להסיעה עד 8 נוסעים ברכב שמשקלו הכולל אינו עולה על 3.5 טון. זה מותר כל עוד זה בגדר נסיעה פרטית (כל יושבי הרכב והנהג הם מאותה המשפחה או חברי אותו קיבוץ למשל והנסיעה אינה כרוכה בתשלום). נסיעה ברכב הסעות בתפקיד תמורת תשלום מצריכה רישיון נהיגה למונית או לאוטובוס זעיר. מעבר ל-8 נוסעים יש צורך בנהג בעל רישיון נהיגה המתאים לרכב הסעות גדול או אוטובוס.

הסעות מיניבוסים 10 מקומות

הרכבים הנפוצים ביותר בקרב רכבי הסעות עד 10 נוסעים אלה מוניות שירות. השוני בין מונית שירות לבין רכב הסעות רגיל הוא שהמונית נחשבת לתחבורה ציבורית ועם זאת יש הקלות והטבות מס עבור בעלי מוניות שירות. יש גם רכבי הסעות מיניבוס במרכז שמשתמשים ברכבים דומים לאלו של מוניות השירות ויכולים להסיעה עד 10 נוסעים, אלה בדרך כלל הסעות מישובים לגנים ולבתי ספר.

הסעות מיניבוס עד 20 נוסעים

קטגוריית המיניבוסים עד 20 נוסעים מחולקת למספר תת קטגוריות. מה שמגדיר את מספר הנוסעים במיניבוס הוא מספר המושבים שנכנסים לתוכו בהתאם לגובהו וכן על פי מה שמשרד התחבורה הגדיר ברישיון הרכב:

הסעות מיניבוס עד 14 מקומות – להסעה בגודל כזה משתמשים בדרך כלל במיניבוס מסוג פולקסוואגן קראפטר קצר גבוה.

מיניבוס עד 16 מקומות – מיניבוס זה נחשב למיניבוס בגודל בינוני ועבורו משתמשים בפורד טרנזיט בינוני גבוה.

מיניבוס עד 18 מקומות – מיניבוס 18 מקומות הוא הארוך ביותר מבחינת אורך הרכב ופעמים רבות, כמו הסעות לחתונה, משתמשים במיניבוס של מרצדס כדי להדגיש את היוקרה.

מיניבוס עד 20 מקומות – מיניבוס בגודל כזה כבר יכול להכיל כמעט מחצית מהנוסעים באוטובוס. פעמים רבות במקום להשכיר מיניבוס בגודל כזה, כלכלי יותר להשכיר אוטובוס שלם.

הסעות מיניבוס
הסעות מיניבוס

הסעות אוטובוס עד 32 נוסעים

אוטובוס בסדר גודל כזה נקרא מידיבוס. אוטובוסים כאלו פחות נפוצים בישראל בגלל שהבטיחות שלהם והחיוניות שלהם מוטלת בספק. מצד אחד הם מכילים כמעט את אותה כמות נוסעים כמו באוטובוס רגיל אך מצד שני מחיר הקנייה שלהם גבוה מאוד, מחיר המכירה נמוך ונדרש נהג עם רישיון לאוטובוס. מידיבוסים נפוצים מאוד במזרח אסיה, במזרח אירופה ובדרום אמריקה. שם כלכלי יותר להחזיק אוטובוס קטן מאוטובוס גדול. מידיבוסים אלה בדרך כלל תוצרת סין או תאילנד ולכן איכותם ועמידותם לאורך זמן אינה גבוהה במיוחד. בהזמנת שירותי הסעות לאירועים כדאי להימנע מרכב זה להזמין 2 מיניבוסים או אוטובוס אחד גדול.

מה לבדוק לפני הזמנת הסעות מיניבוס

מספר נוסעים – לפי מספר הנוסעים המדויק שלכם תדעו בוודאות איזה מיניבוס הסעות תצטרכו להשכיר. אם מדובר בהסעת המשפחה זה פשוט לדעת כמה נוסעים יהיו אך כשמדובר באורחים לאירוע אין וודאות לגבי כמות הנוסעים, אך אין ברירה ויש צורך להזמין רכב שיוכל להזמין את כל המוזמנים שזקוקים להסעה כדי שאף אחד לא יישאר מאחור.

תחנות איסוף/פיזור – לפי אזורי האיסוף והפיזור של הנוסעים יש להגדיר כמה שפחות תחנות עצירה מכיוון שכל עצירה כרוכה בתוספת תשלום וכמובן מעקבת את שאר הנוסעים.

מחיר – לפני בחירת חברת הסעות בדקו מהו התקציב שלכם וערכו השוואה בין החברות השונות. אל תבדקו רק מי הכי זולה, בדקו גם מה אתם מקבלים בתמורה לתשלום: נהג שממתין עד סוף האירוע בהסעות לאירועים, פיזור לכמה תחנות שתרצו, פינוקים ברכב ההסעות, נהג חמוש וכו'.

הסעות אוטובוס עד 60 נוסעים

אוטובוסים יכולים להכיל בין 52 עד 60 נוסעים, תלוי במרווח בין הכיסאות ובאורך הכולל של האוטובוס. ישנם אוטובוסים פשוטים של חברות סיניות שמשמשים להסעות תלמידים או עובדים למקומות עבודה ויש אוטובוסים תיירותיים אשר מאובזרים בפינוקים שונים כמו טלוויזיה, מוזיקה, מושבי עור מרווחים, מתלי אוויר אדפטיביים לנוחות נסיעה ולנסיעה בשטח, חלונות מושחרים לשמירה על הפרטיות בלילה ועל הטמפרטורה ביום ועוד. יחד עם זאת תג המחיר עבור שני סוגי הסעות אלה יהיה שונה.

שאלות נפוצות

מהן שעות הפעילות שלכם ובאילו ערים השירות מסופק ?

אנו עובדים במתכונת 24/7 וזמינים עבורכם בטלפון 03-9499943 להזמנת הסעות בכל רחבי הארץ ומכל הסוגים בכל שעה ביום.

כמה עולה שירות הסעות מיניבוס?

מחיר השכרת מיניבוס מושפע בעיקר מדרגת גדול המיניבוס (מספר נוסעים) וממרחק הנסיעה.

נסיעה למרחק של כ-100 ק"מ תעלה בין 1,000 ל-1,200 ₪ למיניבוס עבור 8 נוסעים.

השכרת שירותיו של אוטובוס למשך כ-3 שעות יעלה בסביבות ה- 3,000 ₪.

מה עדיף – שני מיניבוסים או אוטובוס אחד?

ברמת העיקרון, הדבר היקר ביותר בשירותי הסעות הוא עלות ויזת הנהג. לכן ככל שניתן לצמצם בכמות הנהגים כך כנראה יהיה גם זול יותר. מצד שני, כאשר יש מספר רב של נקודות איסוף, מומלץ לפצל את הנסיעה ל-2 מיניבוסים במקום אוטובוס אחד שיצטרך להסתובב ולאסוף את כולם.

להשכרת השירות ולשאלות נוספות פנו אלינו – היי דרייבר, ונשמח לסייע לכם ולהסיע אתכם.

HI DRIVER

פרטיך נקלטו בהצלחה!

נציגנו יצור עימך קשר בהקדם, נא להיות זמין :)

HI DRIVER

נרשמים עכשיו ומתחילים להרוויח!

הזמנתך נשלחה בהצלחה!

הנהג יצור איתך קשר בהקדם, נא להיות זמין :)