מוניות גדולות – שישה, שבעה ותשעה מקומות ישיבה

משפחות שיש בהן יותר מ-2 ילדים יזדקקו בשלב כזה או אחר מוניות גדולות עם 6 מקומות ישיבה או יותר מאחר ואין מונית לחמישה אנשים. אם יש צורך בהסעה לקבוצת אנשים ולא עבור משפחה עם ילדים, ניתן במקום זאת להזמין שתי מוניות. לכן נתייחס רק למשפחות במקרה הזה. מונית לשישה נוסעים אינה נחשבת לוואן או מיניבוס הסעות, זו פרייבט רגילה בתצורת מיני וואן 7 מקומות וכוללת שורה שלישית של מושבים מאחורי הנוסעים שבספסל האחורי.

השורה השלישית תספק עוד שני מושבים לשלושה שיש בשורה האחורית ועוד אחד נוסף לצד הנהג. שימו לב שרכב בעל 6 מקומות ישיבה לא יכול להסיע 6 נוסעים בגלל שתמיד יש מושב אחד התפוס על ידי הנהג. בהזמנת מונית ל-6 נוסעים יש לציין זאת בהזמנה. נהג מונית אינו יכול לקחת יותר נוסעים ממה שמצוין ברישיון הרכב.

מוניות גדולות ל-7 נוסעים

הסעות לנתבג ולכל מקום אחר ברחבי הארץ ניתן לעשות גם במונית עם מקום ל-7 נוסעים. במקרה הזה אכן מדובר בוואן. כדי להכיל 7 נוסעים יש צורך בשלושה מקומות ישיבה בספסל הנמצא בשורה השלישית. יש רכבי SUV אמריקאים גדולים שמציעים זאת אך בדרך כלל מדובר בוואן קומפקטי אירופאי כמו מרצדס ויטו או פולקסוואגן טרנספורטר קצר. רכבי הסעות אלו נחשבים לפרימיום ביחס לרכבי הסעות גדולים יותר בגלל נוחות ישיבה ברכב, אבזור ונוחות הנסיעה. מחיר נסיעה במונית המיועדת ל-7 נוסעים יקרה יותר כמובן ממחירה של מונית פרייבט ולכן חשוב לציין בהזמנה שיש צורך בהסעה לשבעה נוסעים לא כולל נהג.

מוניות גדולות ל-9 נוסעים

בדרך כלל כשמדובר במונית גדולה המכילה 9 נוסעים הכוונה היא למונית שירות. מוניות שירות בתל אביב שלא כמו מוניות תל אביב פרטיות, נוסעות בדרך כלל על בסיס קו ותחנות קבועים כמו מוניות גדולות תל אביב. לא ניתן להזמין מונית שירות באופן פרטי ולשם כך יש לפנות למונית פרטית, בהזמנה מראש, שתוכל ספק לכם את השירות הזה. כדי להכיל במונית 9 נוסעים, מלבד הנהג, יש צורך בזוג מושבים לצידו במקום אחד, שורה שנייה המכילה 2 מושבים לצד דלת הכניסה, שורה שלישית המכילה שלושה מושבים ושורה רביעית עם שלושה מושבים נוספים.

כמובן שהתצורה יכולה להשתנות ממונית למונית אך מה שבטוח שכבר לא מדובר במונית רגילה וגם הרישיון שנהג צריך עבורה הוא רישיון נהיגה לאוטובוס זעיר. מוניות גדולות אלו בדרך כלל הן של מותגי רכב גרמניים כמו מרצדס או פולקסווגן. יש כמובן גם יוצאי דופן כמו פורד טרנזיט ורנו מאסטר שיכולים לשמש כרכבי הסעות ל-9 נוסעים.

מוניות גדולות עם מעלון לנכים

אם יש לכם צורך במונית גדולה שיכולה להכיל מעל ל-6 נוסעים, יחד עם זאת גם מעלון עבור נכה בכסא גלגלים – למצוא מונית כזו תהיה משימה לא פשוטה. זאת מפני שבדרך כלל זה או זה או זה – או מוניות גדולות למספר רב של נוסעים, או מונית גדולה שיכולה להכיל 4-5 נוסעים יחד עם כיסא גלגלים שניתן להכניס באמצעות מעלון אוטומטי. כמו כן, מלבד מציאת מונית גדולה שהיא גם נגישה לנכים,  המחיר עבור השירות  מעט גבוה יותר ללא המעלון. כך או כך, נהגי מוניות שבוחרים להנגיש את הרכב שלהם בוחרים זאת בדרך כלל מתוך רצון אמיתי לעזור.

מוניות גדולות
מוניות גדולות

רכב הסעות

רכבי הסעות משרתים מגוון מטרות: מהסעת תלמידים לבתי ספר בבוקר ועד לפיזור בליינים מחתונה בלילה. רכבי הסעות מגיעים לישראל ללא מושבים או אבזור כלשהו בחלל הנוסעים. לכן כל רכב הסעות מעט שונה ממשנהו וכך גם סידור הישיבה ומספר המקומות אשר מותקנים בישראל. בהזמנת רכב הסעות, הפרט שמשפיע על המחיר זה כמות הנוסעים ועל פיו גם נקבע גודל הרכב.

רכב הסעות לאירועים יכול להכיל עד 20 נוסעים למשל. רכבי הנוסעים מחולקים לכמה קטגוריות מרכזיות למרות שאין כל סדר אמיתי בנושא וכל מה שצריך הוא אישור של משרד התחבורה עבור סידור מקומות הישיבה ולבדיקת התקינות שלהם יחד עם חגורות הבטיחות.

מוניות גדולות עד 10 נוסעים – רכבי הסעות בדרך כלל משמשים למספר רב של נוסעים כאשר המינימום המקובל הוא 10 נוסעים. זאת מפני ש-8 נוסעים יכולות להכיל גם שתי מוניות (4 בכל אחת). 

רכב הסעות עד 16 נוסעים – ההגבלה המקובלת בכל רכבי ההסעות בישראל היא עד כ-16 נוסעים. הבעיה ברכב הסעות שמכיל יותר מ-16 נוסעים הוא חוסר היעילות של איסוף ופיזור 16 נוסעים כל אחד בתחנה אחרת. מעל לכמות כזו של נוסעים רצוי לתכנן מסלול קבוע מראש עם תחנות בודדות לפיזור/איסוף כל הנוסעים.

מאיפה כדאי לי להזמין מוניות גדולות

כדי להקל עליכם בחיפוש אחר מונית שתיקח אתכם ליעד, פשוט הזמינו דרך אתר היי דרייבר. אנחנו נדאג לכם עם השירות הטוב ביותר.

שאלות נפוצות על מוניות גדולות

מה הם רכבי ההסעות הגדולים ביותר?

רכבי הסעות, גדולים ככל שיהיו, לא יכילו יותר מ-24 מקומות ישיבה. מעל לכמות זו יהיה משתלם ונוח יותר להזמין אוטובוס קטן (מידיבוס) או אפילו אוטובוס בגודל מלא.

כמה עולה מונית נגישה לנכים?

מלבד מוניות בתשלום, בדקו באינטרנט האם יש ארגוני צדקה אשר מסבסדים או דואגים להסעת נכים לגמרי בחינם. קחו בחשבון שבדרך כלל יהיה מדובר בנסיעה הכרחית לבית החולים או נסיעה מאורגנת. לא תוכלו לבקש שירות כזה בחינם ללא הצדקה.

HI DRIVER

פרטיך נקלטו בהצלחה!

נציגנו יצור עימך קשר בהקדם, נא להיות זמין :)

HI DRIVER

נרשמים עכשיו ומתחילים להרוויח!

הזמנתך נשלחה בהצלחה!

הנהג יצור איתך קשר בהקדם, נא להיות זמין :)